Вразливість у процесорах Intel

Аватар користувача
Юрій
Новачок
Повідомлень: 59
З нами з: 08 листопада 2016, 17:46
Звідки: Рівне
ПІБ: Ілючек Юрій Флавіанович
Статус: Відділ ІТ

Вразливість у процесорах Intel

Повідомлення Юрій » 03 січня 2018, 17:26

Якщо повідомлення вірні, Intel допустила досить серйозну уразливість в своїх центральних процесорах, і її не можна виправити оновленням микрокода. Уразливість зачіпає всі процесори Intel за останні років десять як мінімум.

Закриття уразливості вимагає оновлення ОС, патчі для Linux вже вийшли, Microsoft планує закрити її в рамках традиційного щомісячного «вівторка патчів». На даний момент деталі уразливості не розголошуються, але деякі подробиці все-таки випливли назовні завдяки Python Sweetness і The Register.

Зображення

Уразливість дозволяє програмам отримувати несанкціонований доступ до певних даними в захищеній області пам'яті ядра. Запобігти цьому можна, запровадивши ізоляцію пам'яті ядра (Kernel Page Table Isolation), яка зробить ядро ​​«невидимим» для поточних процесів. Це не ідеальне рішення проблеми, але прийдешні патчі для Windows, Linux і macOS використовуватимуть саме цей підхід.Однак подібне рішення може дуже серйозно вдарити по продуктивності. Падіння продуктивності через ізоляції може досягати 30 відсотків. На щастя, останні моделі процесорів Intel з технологією PCID (ідентифікатори контексту процесу), можливо, дозволяють зменшити падіння продуктивності, хоч і не уникнувши його зовсім.

Уразливість може експлуатуватися в реальних умовах; під удар, в першу чергу, можуть потрапити компанії, що використовують віртуалізацію.

«Розробка програмного рішення проблеми ведеться в терміновому порядку, і вже недавно воно було впроваджено в ядро ​​Linux; в ядрах NT таке рішення почало з'являтися в листопаді, »- повідомляє блок Python Sweetness. - «В гіршому випадку це спричинить за собою серйозне уповільнення в повсякденних завданнях.

»Є привід підозрювати, що уразливі популярні оточення для віртуалізації, включаючи Amazon EC2 і Google Compute Engine."

Microsoft Azure і Amazon Web Services вже запланували тимчасове відключення серверів на наступному тижні, хоч і не дають коментарів з приводу причини робіт. Однак, ймовірно, саме необхідність захиститися від можливих атак з використанням знайденої уразливості є його причиною.

Зауважте, що AMD поки не згадувалася ні разу. Все просто: процесори AMD не схильні до даної уразливості - а, отже, і не потребують ресурсномісткою захисту від неї.

Томас Лендакі, учасник працює з Linux групи в AMD, повідомляє:

«Процесори AMD не схильні до атак, від яких захищає ізоляція пам'яті ядра. Архітектура AMD не дозволяє отримати доступ до даних при відсутності відповідних привілеїв. »До того ж, нові серверні чіпи EPYC від AMD, а також їх десктопні процесори Ryzen Pro мають технологію шифрування захищеної пам'яті, що дає додатковий захист від атак подібного роду.

Так чи інакше, поки деталі патчів не розкриваються, і Intel зі зрозумілих причин воліє мовчати, нам залишається тільки чекати, коли можна буде повністю оцінити серйозність проблеми і загрозу, яку вона несе існуючим комп'ютерним платформам. Але на даний момент все це виглядає дуже серйозно. Патч з рішенням (kpti) для Linux додав в ядро ​​особисто Лінус Торвальдс.

Phoronix вже протестували продуктивність при включеному kpti і прийшли до висновку, що можливі просадки до 17-18 відсотків.

Також повідомляється, що патч для Linux буде за замовчуванням включати kpti і на комп'ютерах з процесорами AMD, викликаючи відповідне падіння продуктивності. AMD не рекомендує використовувати kpti на комп'ютерах з процесорами AMD. Деталі рішення для Windows поки невідомі.